کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی در ارومیه

مرکز کاشت مو در ارومیه

کلینیک کاشت مو ارومیه
کلینیک کاشت موی طبیعی ارومیه

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل جراحی است که توسط پزشک متخصص و جراح انجام میگردد.

انواع روشهای کاشت مو؟

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش SUT

روش کاشت موی طبیعی(FIT) :

در این روش نیازی به جراحی نیست. و در این نوع کاشت مو برش و بخیه های بیمار زود بهبود پیدا میکنند. و اینکه این روش برای چه بیمارانی نباید استفاده شود را پزشک تشخیص میدهد. کاشت مو در روش اف آی تی به صورت دانه دانه انجام میگیرد و جراحی آسانتری نسبت به روشهای دیگری دارد اما موها ضعیفتر خواهند بود. ( برای برخی بیماران کاملا روش مناسب خواهد بود)

روش کاشت موی طبیعی FUT :

روش اف یو تی متداولترین روش کاشت مو میباشد، کاشت مو در این روش به این صورت است که از مکانی که تراکم مو زیاد است برداشت مو به همراه پوست صورت میگیرد طوری که پوست به طور تقریبی 25 سانتی متر و عرض 1.5 سانتیمتر برداشته میشود و در این عمل جراحی و بخیه صورت میگیرد. و قطعه برداشته شده از پوست توسط پزشک متخصص و زیر میکروسکوپ های مخصوص به قطعه هایی کوچک تقسیم میگردد که به هر یک از این قطعه ها گرافت میگوییم که این گرافتها هرکدام یک الی چهار تار مو دارند. و در عمل انتقال گرافتها یعنی قطعه پوست کوچک را در محل مورد نظر که طاسی دارد میکاریم. این روش تقریبا برای همه مراجعه کنندگان میتواند انجام گیرد. هرچند عمل کاشت مو به روش FUT سخت تر از روش FIT است اما نتیجه آن نسبت به سایر روشها بهتر میباشد.

کاشت مو در روش اف یو تی با عمل جراحی تخصصی انجام میگیرد و به هیچ عنوان نباید به پزشکی مراجعه کنید که تخصصی در این زمینه ندارد.

روش کاشت موی ترکیبی:

در این نوع کاشت مو روشهای اف آی تی و اف یو تی را به صورت ترکیبی استفاده میکنیم. و به هر دو روش برداشت مو صورت میگیرد و عمل کاشت مو وسعت بیشتر از طاسی را پوشش میدهد.

کاشت مو به روش SUT :

در این روش که جدیدترین تکنیک کاشت مو میباشد عمل برداشت و پیوند مو بوسیله پانچ لیزر و توسط متخصص انجام میگیرد و زمان کمتری میبرد و عمل بدون جراحی و خونریزی صورت میگیرد و درد بسیار کمتری دارد. از مزایای دیگر این روش این است که تراکم بدست آمده حدودا سه برابر روشهای FIT و FUT میباشد. و موهای کاشته شده دارای خط رویش طبیعی خواهند بود.

کاشت موی طبیعی

در کاشت موی طبیعی از موهای خود فرد استفاده میشود طوری که موها را از مکان پرپشت و متراکم (معمولا پشت سر که بانک مو هم نامیده میشود) کم کرده و به مکانهایی که طاسی دارد انتقال میدهیم. اینجاست که تخصص پزشک بسیار حائز اهمیت است و اکثر بیمارانی که به کلینیک های بدون مجوز و بدون پزشک متخصص مراجعه کرده اند بسیار پشیمان شده و میبینند که موی سر آنها بعد از مدتی دوباره ریزش پیدا میکند. اما پزشک متخصص در زمینه کاشت موی طبیعی در کلینیک تخصصی کاشت مو عمل انتقال مو (برداشت مو از پشت سر) و آماده سازی مو برای کاشت را بخوبی انجام میدهد.

برای کاشت مو به کجا مراجعه کنیم؟

برای کاشت مو باید به کلینیک های کاشت موی دارای مجوز و یا بیمارستان ها مراجعه کنید. هنگام مراجعه به مرکز کاشت مو دقت داشته باشید که حتما مجوز کلینیک کاشت مو را روئیت نمایید زیرا در این زمینه مراکز فراوانی فعالیت میکنند که مجوز لازم را ندارند. اگر کاشت مو را جدی نگیرید و به پزشک متخصص مراجعه نکنید ممکن است عوارضی مانند انتقال بیماریهای ویروسی مانند ایدز و هپاتیت، ریزش دائم موها و نگرفتن پیوندها و همچنین سیاه شدن پوست در هر دو ناحیه برداشت و کاشت مو به سراغ شما بیایند.

البته بعد از یک ماه از گذشت کاشت مو، به صورت موقت موهای کمی دچار ریزش میشوند و بعد ریزش آن متوقف میشود.

برای مشاهده کلینیک کاشت موی طبیعی در ارومیه روی تصویر زیر کلیک کنید

دکتر سید ضیاالدین سیدجلالی